Laserové odstranění tetování a permanentního make-upu

Картинка к статье  Laserové odstranění tetování a permanentního make-upu
Revoluční systém Q-switch KTP Nd: YAG laseru zaměřuje energii záblesku pouze na melanin v pokožce zákazníka, proto na rozdíl od invazivních (ablativních) laserů jako je např. frakční CO2 laser, erbiový laser a částečně i alexandritový laser nezpůsobuje plošné tepelné poškození tkáně. Po proceduře nevznikají spáleniny, velké strupy či jizvy.

Laserový paprsek Q-switch KTP Nd: YAG laseru proniká hluboko do kůže, kde reaguje pouze na konkrétní odstraňovaný pigment. Okolní pokožka na paprsek nereaguje a tudíž nemůže být poškozena. Šířka pulzu je pouze 6 ns, což je 4 krát kratší oproti ostatním laserový platformám. Kratší působení energie na pokožku zákazníka eliminuje termální poškození tkáně a zvyšuje účinnost s možností použití vyšších hodnot. Díky tomuto systému může být odstraněno i hluboké profesionální či velmi detailně vykreslené tetování. Čím je tetování starší, tím bývají výsledky ošetření lepší a rychlejší. Dobře se odstraňují zejména barvy černá, modrá, hnědá, hůře se zbavuje odstínů žluté.Zákrok je potřeba několikrát opakovat, než je tetování zcela odstraněno. Pigmentace se totiž nachází v několika vrstvách pod sebou, takže je laser musí rozbít postupně. Pro běžné amatérské tetování je třeba min. 1 sezení, u profesionálního tetování bývá potřeba absolvovat min. sérii 3 sezení. V každém případě je odstranění tetování dlouhodobější záležitostí a mezi jednotlivými zákroky musí být pauza alespoň 6 týdnů.Jak postupovat po ošetření laserem pro odstranění tetování

Je doporučeno se intenzivněji neopalovat na sluníčku ani v soláriu,nejvhodnější období pro podstoupení odstranění je období podzim-zima- brzké jaro.Pokožku je nutné chránit před sluncem a používat krémy s vysokým ochranným faktorem.

Kdy ošetření laserem není vhodné

Pokud máte čerstvě opálenou pokožku, během těhotenství, během zánětlivých procesů na kůži, při epilepsii, cukrovce, rakovině , při užívání léků zvyšujících citlivost kůže na světlo a léků snižující krevní srážlivost.